Makyaj

Korona günlerinde keyfinizi yerine getirecek öneriler

Spor yapın

Salgın hastalıkların dünyayı derinden sarstığı şu günlerde evde hareketsiz bir sekilde, depresif düşüncelerle boğuşmak yerine hemen kalkın ve spor yapın  “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur”. Çünkü sağlık, yalnızca bedensel veya ruhsal iyilikle açıklanamaz. Sağlıklı olma durumu; ancak bu ikisinin birlikteliğiyle mümkündür. Ve bu iki şey; yani bedensel ve ruhsal sağlık, birbiriyle yakından ilişkilidir. Bedensel durumunun ruhunu etkilediği gibi; ruhsal durumun da bedenini etkiler. Hatta bu, bilimsel bir gerçektir. Bugün, egzersiz yapmanın vücuttaki mutluluk hormonu olan serotonini arttırdığı; tüm uzmanlar tarafından kabul edilmekte ve anlatılmaktadır. Biz platesi öneriyoruz evde yapabileceginiz ve yaparkende dogru nefes tekniğiyle rahatlayabilirsiniz.

Kitap okuyun

Kitap okumak yıllardır bilinen en önemli rahatlama kaynağı kitap okuyarak yeni maceralara atılabilir,dünyanın en güzel aşkına şehitlik edebilir,en karanlık suçluların pesine düşen , sherlock holmes in en sadık dostu olabilirsiniz. Şimdi farklı dünyaları keşfe çıkmak için kahve eşliğinde kitabınızı okuyabilirsiniz. Bizim kitap önerimiz “Ela gözlü pars Celile” ufkunuzu açacak bir kadının hikayesi.

Film izleyin

Çocuklarla uzun süre evde kalmak ve onları mutluk etmek için türlü uğraş veren ebeveynler için ailecek izlenebilecek bir film önerisiyle geldik.

Auggie Pullman yaşıtı diğer çocuklardan biraz farklıdır. Çünkü yüzünde ciddi bir deformasyon vardır. Auggie diğer çocuklarla sıradan bir okula giderek, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. Çünkü esas güzellik derinin altında, içeride saklıdır… 
İzlerken gözlerinizin dolacağı gerçek güzelliğin ve gerçek farkın görüntümüzle olmadığını anlayacağımız harika bir aile filmi onerisi.

Temizlik yapın

Külkedisi’nin üvey annesi ve kötü kız kardeşlerinin yaptığı onca kötü entrika karşısındaki sakin tavrını, sabahtan akşama kadar temizlik yapmasına borçlu olduğunu biliyormuydunuz?
Tabiki bilmiyordunuz çünkü tamamen hayal ürünü bu anlattıklarım. Fakat bilimsel veriler de benimle aynı fikirdeki, bir temizlik firması adına yapılan bir araştırma evinizin temiz olmasının duygusal ve zihinsel durumunuzu etkilemesinin yanında, temiz bir evde yaşayanların daha üretken ve daha az stresli olduğunu ortaya koydu.
Ketchum Global Research & Analytics tarafından hazırlanan raporda 2.008 yetişkin incelendi. Ankete katılanların yüzde 72’si temiz bir evde daha iyi uyuduğunu, yüzde 80’ini daha rahat hissettiğini belirtti. Temizlik stresi azalmıştı. Yapılan başka bir analiz ise katılımcıların mutluluğunun temiz bir alana girdikten sonra yükseldiğini ve sabit bir şekilde durduğunu ortaya çıkardı.

Evde hazırlayacağınız maskelerle cilt bakımı yapin

Bu güzel havalarda evde tıkılıp kalmak hepimizin moralini bozsada dışarı çıkmıyoruz diye kendimize bakmayı bırakmamalıyız. Eminim bir çoğumuz sabahtan aksama kadar pijamalarımızla salonla mutfak arasında mekik dokuyoruz. Öyleyse evden çıkmadan cildimize bakabileceğimiz basit maskeler yapabiliriz. Ilk öneri bizden;

Muz, yogurt ve balla 20 dk da yapabileceğiniz,cildinizi aydınlatacak bir maske tarifi:

  • 1 adet orta büyüklükte muz
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı bal

Uygulama:

  • Sağlıklı bir cildin sırrını taşıyan yoğurt, muz bal maskesi sadece yüz bölgesi için değil; tüm cildiniz için etkilidir.
  • Bu maskeden faydalanmak için verilen malzemeleri güzelce karıştırmanız ve krem kıvamını almanız tavsiye ediliyor.
  • Makyajdan arınmış cildinize maskeyi sürün ve yaklaşık 20 dakika kadar maske ile bekleyin.
  • Bal, yoğurt ve muz kuru cildinizi canlandıracak aynı zamanda nem kazandıracaktır. Böylece ölü hücreler de kolayca temizlenmiş olacak.
  • Haftada 1 defa deneyerek en etkili sonuçları alabilirsiniz.

Sex yapın

Son önerinin sahibi dünyaca ünlü doktor
Mehmet Öz ‘den geliyor.”Doktor Mehmet Öz, corona virüsüyle ilgili çarpıcı açıklamalarına bir yenisini ekledi. Öz, evde kalan çiftlerin gerilimi azaltmak için ‘bol bol seks yapmasını’ tavsiye etti. Öz, içeride kalan insanların corona virüsüyle mücadele için önerilen sosyal mesafenin olumsuz etkilerine karşı bol bol seks yapmalarını önerdi.”Eğer öteki yarınızla birlikte karantinaya girdiyseniz en iyi çözüm seks. Gerilimi azaltacak ve daha uzun yaşayacaksınız. Belki bebek yapacaksınız. Bu birbirinizin yüzüne bakıp sinirine dokunmaktan daha iyi” dedi. Malum Çinde salgın virüs sebebiyle evde karantinada kalan çiftlerin sokağa çıkma yasağının bitmesiyle Adliyeye koşup boşanmak istemelerinin ardından ünlü doktordan böyle bir öneri geldi. Uymak yada uymamak size kalmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı