Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)

Bir erkek nasıl merak ettirilir? Erkeklerin kadınlar hakkında merak ettikleri ve daha pek çok soru, bu yazımızda cevap buluyor.

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)
Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir erkek nasıl merak ettirilir? Sorusuna cevap arayan birçok kadın bulunuyor. Özellikle hala seven ancak bağların önemli ölçüde koptuğu ilişkilerde veya seven ancak bundan erkeğin tam olarak haberi olmayan tek taraflı bağlanan kadınlarda bu soru cevap arıyor.

Ayrılan kadınlar ise eski sevgiliyi merak ettirmek ve kendine yeniden çekmek için çaba harcayabiliyor. Peki, bir erkek sizi nasıl merak eder? Erkeklerin kadınlar hakkında merak ettikleri ve daha pek çok soru, bu yazımızda cevap buluyor.

Bir Erkek Ne Zaman Merak Eder?

Bir erkeğin ne zaman ve nasıl merak ettiğine net bir cevap vermek elbette ki kişiye göre farklılık gösterir. Ancak bitmiş veya limoni devam eden ilişkilerde, özellikle aradan zaman geçmesi ve erkeğin aradığı mutluluğu henüz bulamamış olması meraka neden olabiliyor.

Eski sevgiliyi merak ettirmek için bazı tavır ve sözleri kullanmanız etkili olabilir. Ancak erkeğin sizi merak etmesi için, öncelikle içerisinde size karşı sevgi anlamında en azından kırıntıların kalmış olması gerekiyor. Bu yüzden sevmeyen veya ilişkiyi kendisi bitiren erkeklerin merak etmesi, beklendiği kadar kolay olmayabilir. Ancak eski sevginizi veya bir erkeği merak ettirmek istiyorsanız, bunu sağlamak için atabileceğiniz birçok adım bulunuyor.

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? Kendini Merak Ettirmenin Yolları

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)
Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)

Bir erkeğin nasıl merak ettirildiğine dair verilebilecek farklı cevaplar ve bunların etkileri her erkekte farklı olabilir. Bu yüzden farklı tavsiyeleri dikkate alabileceğiniz bir içerik hazırladık. Kadınların ister eski isterse yeni eşini ya da sevgilisini merak ettirmelerinin basit yöntemleri bulunuyor.

Aşağıdaki yöntemlerden bazılarını abartıya kaçmadan doğru olarak uygulamanız durumunda, amacınıza sorunsuzca ulaşma ihtimaliniz son derece yüksek olacaktır.

Meşgul Olmasanız Bile Ona Karşı Olun

Onun sizi merak etmesini istemenizin altında yatan neden her ne olursa olsun, bunu gerçekleştirmek için hazırda bir kadın olmaktan vazgeçin. Aranızda soğuk rüzgârlar esen eski bir sevgiliniz olabileceği gibi, yeni çıkmaya başladığınız biri de olabilir.

Şayet sizinle bir şekilde iletişim kurmak ve birlikte biraz zaman geçirmek istiyorsa, bunu ertelemenin merak bakımından size faydaları olabilir. Bunu yaparken kapıları tamamen kapatmamaya da özen göstermek gerekir.

Her teklifine olumlu dönüşler yapmanız, onun sizi beklediğiniz kadar merak etmesine engel olacaktır.

Bir erkeğin merak etmesini sağlamak için, biraz meşgul rolünde olmanız faydalıdır. Ne zaman, nerede ve kiminle ne yaptığınıza dair merak uyandırarak, daha fazla bağlanmasını da bu sayede sağlayabilirsiniz.

Siz Onun Değil, O Sizin Peşinizden Koşsun!

Unutmamak gerekir ki kaçan kişi her zaman kovalanır. Bu hayatın temel kurallarından biridir. İstesek de istemesek de genel görüş budur. Kaçan birinin kaprisleriyle uğraşıp kovalamak yerine, kovalanmayı tercih edin.

Üstelik onun peşinden koşturmanız, sizin kolay biri olarak algılanmanıza sebep olabilir. Erkeklerin önemli bir kısmı, zor buldukları kadınlara daha fazla ilgi gösterir. Bu yüzden siz onun değil, o sizin peşinizden koşmalı! Burada farklı bir gizeminde ortaya çıkması, size olan merak ve bağlılığın artmasını sağlar.

Biraz Gizem Katmak İyidir

Ona karşı biraz gizemli olmakta işe yarar. Her şeyinizi apaçık paylaşmak yerine biraz gizemli kalmak, farklı meraklar uyandırır. Size dair her şeyi bilmesi halinde erkekte merak uyandıracak fazla bir heyecan bırakmamış olursunuz.

Bu aile yaşantınıza dair bir gizem olabileceği gibi, özellikle doğrudan sizi ve gönül ilişkilerinizi ilgilendiren bir gizemde olabilir. Attığınız her adımı bilmesini sağlayarak bu konuda yanlış yapmış olursunuz. Zaten evli veya henüz sevgili olmadığınız birine bu kadar taviz vermeniz, kolay biri olarak görünmenize neden olur.

Ortak Arkadaşlarınızı Devreye Sokun

Ortak tanıdıkları çaktırmadan araya sokmak, bir erkek nasıl merak ettirilir? Sorusuna verilecek cevaplardan biridir. Bunu yaparken sizin yönlendirmelerinizin farklında olmaması, bu maddenin püf noktalarından biridir.

Onunla ortak tanıdığınız birinin doğrudan sizinle ilgili konuşması ve bunu sık tekrar etmesi şüphe çekici olabilir. Ancak sizin en önemli özelliklerinizle alakalı bazı konuları açıp sonucun size bağlanmasını sağlamak, erkekte merak duygusu oluşturmaya yarar.

Ortak tanıdığınız kişinin orada gizem bırakması da önemlidir. Erkeğin konuyu size getirmesi durumunda olaya biraz gizem katarak kapatmaya çalışması, daha fazla meraklanmasına neden olacaktır. Bu kadın veya erkek olsun insanın doğasında olan bir durumdur.

Arada Görünür Olun

Her zaman gözden uzak olmanız, sizi unutma riskini artırır. Her yerde karşısına çıkmanız ise, peşinde koştuğunuz anlamı taşıyabilir. Burada yapılması gereken en akıllıca şey, arada görünür olmaya çalışmaktır.

Çok sık olmamakla birlikte kendinizi hatırlatacak şekilde uzaktan görünür olmanız dahi, onda merak uyanmasına ve sizi düşünmesine neden olur. Bunun olması için ise size karşı büyük bir nefret duymadığından emin olmanız gerekir.

İlgisiz Kalmaya Özen Gösterin

Henüz ilişkinizin devam ettiği birini merak ettirmek istiyorsanız, aşırı ilgi göstermekten kaçının. Bu sizin zor biri olduğunuz izlenimi yaratır.

Tamamen ilgisiz kalmak yerine aşırı ilgi göstermekten bahsediyoruz. Bırakacağınız gizem ile onun size ilgi göstermesini sağlayarak, merak duygusunu tavan yaptırabilirsiniz.

Rekabet Aşkta da Etkilidir

Buradaki rekabet başka bir erkeği ona karşı kullanmak değildir. İlişkinizin olmadığı veya ayrıldığınız kişide merak uyandırmak için, kullanabileceğiniz en etkili silahlardan biridir.

Başka birini kullanmak etik olmayacağı için yapmanız gereken, onun bir rakibi varmış gibi davranmaktır. Yani hayatınızda biri varmış izlenimi bırakmanız, merak kurtlarının beyninde dolaşması için yeterlidir.

Adeta bir virüs gibi merak duygusu beynini meşgul edecek, hayatınızda biri olup olmadığı konusunda her zaman bir düşünce içerisinde olacaktır.

Sorularınız Onu Sıkıştırsın

Tanıştınız ve devam ediyorsunuz. Bu kez sorduğunuz soruların onu sıkıştırıcı tarzda olması, merak duygusunun oluşmasını sağlayabilir. Özellikle sıradanlıktan uzak sorular sormanız onda farklı biri olduğunuz izlenimi yaratarak sizi merak etmesini sağlayabilir.

Dönüşleri Geç Yapın

Sizinle iletişim kurmak istediğinizde, dönüşleri geç yaparak merak uyandırabilirsiniz. İster yeni tanıdığınız isterseniz eski sevgiliyi bu şekilde rahatlıkla merak ettirebilirsiniz. Bir erkeğin sizi merak etmesini sağlamanın en basit yollarından biridir.

Erkeği Merak Ettirmek İstemek Psikolojik Bir Sorun mu?

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)
Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)

Erkeğe kendini merak ettirmenin yolları hakkında basit ancak etkili bilgiler sunduk. Ancak erkekte merak uyandırmak gibi kaygıların, kadınların psikolojik sorunları olduğuna işaret ettiği yönünde iddialarda bulunuyor.

İşin aslına gelirsek merak uyandırmaya çalışmak, hiçbir şekilde psikolojik bir sorun değildir. Neredeyse insanların tamamında olan duyguların öne çıkmasıdır. Üstelik bu durum sadece kadınlar için değil, aynı zamanda erkekler için de geçerlidir.

Tüm bireylerde merak duygusu uyandırmak veya az da olsa kıskançlık gibi duygular bulunur. Bunun psikolojik bir sorun olarak tanımlanması için, öncelikle takıntı haline gelmiş olması gerekiyor.

Erkeğin ilgisini çekmek ve kendinize yakınlaştırmak için atacağınız bu adımlar takıntı olmadığı sürece psikolojik bir durum değildir.

Gerek kızlarsoruyor, ekşi sözlük, kadınlar kulübü veya farklı birçok forumda, bir erkek sizi nasıl merak eder? Gibi sorulara yönelik cevaplar verilmeye çalışılmıştır. Ancak daha çok psikologların ilişkiler üzerine yaptığı paylaşımları da dikkate alarak, bu konuda en gelişmiş cevapları vermeye çalıştık.

Erkeği merak ettirmenin yolları hakkında uyguladığınız taktikleri veya söylemek istediğiniz her şeyi, aşağıdaki yorum kısmından hem bizimle hem de diğer okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? (+10 İpucu)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadın Eli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: