Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Destekleri

Kadın girişimciler için devlet ve özel kuruluş destekleri yazımızda ekonomik özgürlüğüne kavuşmak isteyen kadınlar için yer alıyor.

Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Destekleri
Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Destekleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde iş dünyasına katılan girişimci kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. İş hayatında kadınların da yer almasını sağlamak ve faaliyet alanlarını genişletmek için ülkemizde çeşitli destek ve teşvikler bulunmaktadır. Kadın girişimciler için devlet ve özel kuruluş destekleri yazımızda yer alıyor. 

Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Destekleri
Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Destekleri

KOSGEB 

Türkiye’de kadın girişimcileri destekleyen veren kurumlar arasında yer alan KOSGEB çeşitli hibe programlarıyla kadınların hayallerine kavuşmasına yardımcı oluyor. Anlaşmalı banka aracılığıyla kadın girişimcilerin hem işletmelerini kurmalarına hem de kurulduktan sonraki süreçte kredi imkanı ile destekliyor.  

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 

TOBB bünyesinde yer alan Kadın Girişimciler Kurulu ile kadın girişimcilere yönelik panel, seminer ve benzeri eğitimler düzenliyor. Kadın girişimcilik bilincinin artırılmasını etki alanını genişletmesini sağlamak için kadın girişimcilere staj imkanı ve koçluk sistemi gibi destekler sağlanıyor. 

KADİGER 

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KADİGER) kadınların sadece ekonomik açıdan değil politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefliyor. Ulusal ve uluslararası çeşitli kam ve özel sektör kuruluşları ile proje ve çalışmalar geliştiren KADİGER; kadınlara eğitim, rehberlik ve mentorluk desteği veriyor. 

Kredi Garanti Fonu (KGF) 

Kredi Garanti Fonu (KGF), öncelikli olarak gelecek vadeden girişimciler olmak üzere tüm işletmelerin finansman desteğine erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. KGF; kamu banka, özel sermaye bankaları ve benzeri finansa kuruluşlarından kadın girişimcilerin ihtiyaç duyduğu krediyi almaları konusunda destek sağlıyor. Alınan krediler KGF ile avantajlı vadeli ve geri ödeme seçenekleri kadınlara yardımcı oluyor. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan faizsiz kredi imkânı ile hem geri ödeme süresi hem de ödeme koşulları ile kadın girişimciler destekleniyor. Sunulan imkanlardan faydalanmak isteyen kadın girişimciler projeleri ile birlikte bakanlığa başvurmalıdır. 

İyzico 

İyzico “hayallerinin peşinden gitmek isteyen binlerce kadını destekliyoruz” mottosu ile kadın girişimcilere yardım sağlıyor. Politika Analiz Laboratuvarı ile beraber hazırladıkları Dijital Finansal Kapsayıcılık Raporu ile ülkedeki kadın-erkek istihdam eşitsizliğine karşı çıkarak ekonomik özgürlüklerinin peşinden kolan kadınlara; 

  • İlk 6 ay 0 komisyon 
  • Eğitim programları  
  • Tanıtım desteği gibi hizmetler sunuyor. 

Trendyol Güçlü Kadınlar Programı 

Kadın kobiler ve kadın kooperatiflerin başvurduğu Trendyol güçlü kadınlar programı ile Komisyon desteği, Entegrasyon desteği, Vade avantajı, Banka desteği, Eğitim desteği, Reklam desteği gibi destek programlarıyla Trendyol kadın girişimcilerin yanında oluyor. 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadın Girişimciler İçin Devlet ve Özel Kuruluş Destekleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadın Eli ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: